Кого можна вважати «невиїзним»

Найбільший відсоток відмов у виїзді за кордон на митниці наші громадяни отримують за несплачені борги, а саме: несвоєчасна сплата комунальних послуг, аліментів, кредитів.

Не всі заборгованості можуть зробити громадянина «невиїзним». Це трапляється лише в тих випадках коли є рішення суду чи постанова відповідного органу про заборону перетину кордону.

  1. Громадяни, що мають доступ до державної таємниці (мають право на виїзд лише з письмової згоди органу, що надав доступ до державної таємниці або через певний проміжок часту після закриття доступу).
  2. Громадяни, визнані за вироком суду винними у вчиненні злочину (мають право на виїзд після відбуття покарання, встановленого судом або скасування вищезазначеного вироку судом вищої інстанції та винесенні виправдувального вироку).
  3. Громадяни, що злісно не виконують рішення суду (після виконання рішення або скасування даного рішення судом вищої інстанції).
  4. Громадяни, звільненні з місць позбавлення волі, що знаходяться під адміністративний наглядом поліції (після закінчення терміну нагляду).
  5. Громадяни, що є суб’єктами пробації, та знаходяться під наглядом уповноважених органів (після закінчення терміну нагляду).
  6. Громадян, що внесені до Єдиного реєстру боржників України.
  7. Громадян, що знаходяться у розшуку за вчинення злочину чи правопорушення.