Що таке безкоштовні вакансії, або за що платити компанії посереднику?

Всі, хто вирушає на роботу за кордон завжди задаються питанням, чому деякі компанії з працевлаштування пропонують безкоштовні вакансії, а деякі
беруть гроші за свої послуги.
Відповідь дуже проста і звучить не так, як багато хто собі уявляє.

Потрібно розуміти, що жодна компанія не стане працювати задарма. Необхідно оплачувати оренду офісів, оплату праці співробітників, і багато інших витрат.

Є два типи компаній на ринку праці (ми говоримо зараз тільки про чесні ліцензовані компанії), одні пропонують “безкоштовні вакансії”, а другі
беруть певну вартість за свої послуги.

У першому випадку люди часто хапаються за гучні оголошення про те, що їм нічого не потрібно платити для того що б поїхати на бажану вакансію з високою оплатою праці та відмінними умовами проживання. По факту люди все одно платять за доставку запрошення, страховку потрібного зразка, оформлення анкети у візовому центрі і інші збори.

Компанія, яка пропонує безкоштовні послуги все одно так само отримує гроші з кожної працюючої людини. Так-твк все одно ви платите, тільки не одноразово фіксовану суму, а з вашої заробітної плати за кожну годину, або день роботи віднімається певний відсоток.
У сухому залишку людина переплачує куди більше і отримує зовсім не ті умови на які розраховувала. Претензії висловлювати тут буде нікому адже вакансія безкоштовна, самі захотіли і поїхали, а в подальшому ніхто відповідальності не несе.

А ще по приїзду на місце роботи трапляється, що поки ви робили візу, ваша вакансія вже зайнята і є можливість піти на місце, де оплата праці менше, а умови роботи і перебування не такі райдужні. У разі відмови вас можуть зобов’язати відпрацювати певну кількість часу, що б покрити витрати пов’язані з  оформленням ваших документів роботодавцем, знімання житла т.д.
Виходу з такої ситуації часто не надається і люди залишаються працювати на подібних умовах.
Трапляється і таке, коли місць для роботи зовсім не надається і люди змушені перебуваючи в чужій країні шукати роботу в іншій компанії, або зовсім їхати додому.

Тепер поговоримо про компанії, що все таки беруть оплату за свої послуги (ми говоримо зараз тільки про чесні ліцензовані компанії).
Перше завдання компанії – забронювати для вас саме те місце і ті умови, що були обумовлені. По приїзду на місце роботи, ви потрапляєте на ту вакансію, на яку їхали,
з обіцяним рівнем оплати праці і проживанням. Перш ніж на роботу будуть відправлені люди в обов’язковому порядку перевіряється сам роботодавець.
Так само вам надається повний супровід та підтримка на всіх етапах працевлаштування (в тому числі візова і юридична).
Компанія самостійно займається оформленням і доставкою запрошень, медичних страховок потрібного зразка та інших документів.
Одним з головних критеріїв є факт того, що ви платите одноразову суму за роботу компанії і надалі ніхто не буде віднімати гроші з заробітної плати.

Не варто все таки забувати про реальність і очікувати надзвичайних заробітних плат за кордоном. Різниця звичайно вагома, але ви можете навіть самостійно ознайомиться в інтернеті з рівнем оплати праці самих громадян тієї країни до якої їдете.